Daniel Cormier Eye Poke, kaçırılan telefon görüşmelerini ve Nevada’nın hemen tekrar tekrar politikasını

konuşalım Nevada, yaralanma olup olmadığını anlamak için dövüşler yaralanmaya uyulduğunda hemen tekrar tekrar tekrar tekrar tekrar yardımcı olmak için savaş spor politikalarını elden geçirdi. adil bir grev veya faul tarafından tetiklenir. Son zamanlarda Nevada, hakemlerin işleri doğru yapma yeteneğini artırmak için derhal tekrar “her türlü” kullanma yeteneğini genişletti. Bunu son Daniel Cormier durumuna uygulayalım.

Dün gece UFC 252’de Daniel Cormier, önemli bir göz poke’un yanlış ucundaydı. Beş yuvarlak şampiyonluk mücadelesinin üçüncü turunda meydana geldi. Hakem Marc Goddard, yasal bir grevin indiğine inanarak Poke’u kaçırdı. Hatalar, Goddard’ın yanı sıra, kredisine düştü, kılıcına düştüğü gibi, hatayı tweet attığını kabul etti:

“Vaaz ettiğimi ve uzun boylu durduğum bir adam olarak da yönlendiriyorum. Plaudits’i kabul ederseniz, hatalarla da gerekir, bu dinlediğinizin, samimi ve iyileştirme yapmanın kanıtıdır. Pürüzsüz, kabul ve sahiplik ile kaba. Tekrar oynamayı görürken kavgadan hemen sonra, Daniel’den ve ekibinden özür diledim ve bunu halka açık bir şekilde yapmam gerektiği için çekişmedim – ancak görmediğimi arayamam. Birkaç açının yanı sıra tekrarlamam yok, gerçek bir zamanda tek atış. Son 20 yıldır bu sporu ne kadar yaşadığımı tam olarak ne kadar yaşadığımı iletemiyorum. Anlayan herkesi gerçekten takdir ediyorum. ”

Poke, Cormier’i bölünmüş bir kornea yaşamak için tetikledi. Cormier, sakatlığın, genellikle giriş sona eren bir maçta, gözünden göremediğini belirtti.

Peki ne olabilir?

Goddard telefon görüşmesini gerçek bir zamanda kaçırdığında, doğru yapmak için derhal tekrar tekrar görüntülemeye motive olmuş olabilir. NAC 467.682 (5) ”uyarınca hakem, bir yarışma veya sergi sırasında herhangi bir zamanda, tazminat yetkililerinden tavsiye almak veya tekrar görüntülerini görüntülemek için bir zaman aşımı arayabilir”.

Bu gerçekleşirse, bir faul meydana gelmesi derhal belirgin olurdu. Muhtemelen kazara bir faul olarak kabul edilirdi. Cormier, faul nedeniyle görmeyebileceğini itiraf ederken, maçın durdurulacağını söyledi. Oradan NAC 467.7966

“Kazara bir faulden bu yana bir yarışma veya karma dövüş sanatları sergisi durdurulursa, hakem, faul yapılan silahsız savaşçının devam edip edemeyeceğini anlayacak… hakem, bir yarışma veya karışık dövüş sanatları sergisinin olduğunu anlarsa Kazara bir faul sonucunda yaşanan bir yaralanma nedeniyle devam etmeyebilir, yarışma veya serginin faulün gerçekleşmesi durumunda bir karar ilan edilmesi gerekir… çok daha fazla için düzenlenmiş bir yarışma veya serginin ilk üç turu üç turdan fazla. ”

Goddard, gerçek bir zamanda derhal tekrar görevlerini kullansaydı, maçın büyük olasılıkla ‘karar verilmemesi’ olarak ilan edilirdi.

Öyleyse maç sonucu artık devrilebilir mi? Muhtemelen hayır. Gerçek zaman kararı Nevada, birçok yargı yetkisi gibi verildiğinde, cazibe haklarını çok kısıtlamaktadır. Özellikle NAC 467.770, bir cazibe sağlarsa, matematiksel bir puanlama hatası veya “bu bölümün düzenlenmesinde bir hatanın sonucu olarak, hakem yanlış bir karar verdi.” Goddard bir hata yapsa da, muhtemelen bu gerekçelerin herhangi bir türünü etkinleştirmeyen kabul etti. Bir hata yapıldı. Değerlendirme anında takdir yetkisi kullanılmamıştır.

Savaşçılar (ve köşeleri) yarışırken bu politikaların nüanslarına aşina olmalıdır. Hatalar yapıldığında hakemler derhal yanlış ideal olmak için dilekçe verilebilir. Nevada politikaları, bir hakemin resmen bitmeden hatalı bir hatayı düzeltmesini sağlamak için çok yönlüdür. Bundan sonra haklar çok daha kısıtlı.

İlan

Bunu Paylaş:
Twitter
Facebook

Bunun gibi:
Yükleme gibi …

İlişkili

Kararın Değişikliği – NSAC, Urijah Faber ve Francisco Riverajan’ın 13 Şubat 2015 için bir döküm “Nevada Savaş Sporları Yasası”
Nevada’nın gerçek anında tekrar tekrar politikasının yanı sıra şüpheli Herman/Rodriguez “Low Blow” 14 Eylül 2020 ile konuşalım. 3 Yorum
Bir kez daha Nevada’nın gerçek derhal tekrar tekrar politikasının yanı sıra Clark vs Alpar StoppagePeps 2020, 2020 1 Yorum ile konuşalım