Spor mevzuatı profesörü Glenn Wong, atletik programların kesilmesini ağıt yaktı, neden olduğunu açıklıyor

Tüm organize spor, kadınların veya erkeklerin büyük çoğunluğu, mentor ekip çalışması, disiplin, hedef belirleme ve sorumluluk için kanallar. Örnek olarak, T-Ball ve Peewee futbol seviyelerinde başlıyorlar, aynı zamanda ortaokul, lise ve kolej ile devam ediyorlar. Karakter oluşturmanın faydaları aşırı vurgulanamaz. Birçok sporcu spora, onu hayat yolculuğuna hazırlamaya teyit edecektir.

Böyle olumlu sonuçlarla, üniversite düzeyinde spor programlarının genişleyeceğine inanılabilir. Yine de, üretilen gelirlerin bolluğuyla bile tam tersi oluyor.

Arizona’da spor mevzuat profesörü Glenn Wong, üniversitenin Sandra Günü O’Connor Hukuk Fakültesi’ni belirtti, kısa bir süre önce ABD Today’de bunu “basit cevaplar olmadan karmaşık bir endişe” oluşturduğu bir makaleyi kaleme aldı.

İki faktöre işaret etti:

Birincisi, “En iyi kurumların yanı sıra diğerleri arasında sürekli genişleyen bir gelir alanı ile kısıtlanmış kurumsal öncelikler (var).”

İkincisi, “Power 5 kurumları, parayı futbollarına ve basketbol programlarına geri dökebilir, tesislerden destek, dayanıklılık ve şartlandırma ve koçluk personeline yatırım yapmak. Yine, futbolda ve basketbolda gelir elde etme şansı diğer sporlar tarafından sağlananlardan önemli ölçüde daha yüksek olduğundan, bu en iyi parasal çıkarlarıdır. ”

Wong’un toplam makalesi –

Bunu Paylaş:
Facebook
Twitter
E -posta