2020 Matt Weik tarafından Big Ramy

için Do veya Ölüyor

Hayranların Big Ramy ile biraz hayal kırıklığına uğradığını söylemek yetersizdir. 2019, yarışan tüm yıllarının en destansı başarısızlığıydı. 2018 Bay Olympia yarışmasına ilk beş yer almadıktan sonra, Big Ramy 2019’da sahneye çıkamadı. Birçoğu 2020’de bir vücut geliştirme aşamasına atladığını görmekten heyecan duysa da, çok azının ne kadar uzun süreli çekinceleri var. Big Ramy yarışmaya devam edecek.

İşler daha iyi görünüyor muydu?
Big Ramy’nin yıllar içinde yarıştığı şovlara bakarsanız, her yıl daha iyi ve daha iyi yer alıyordu. Sadece Olympia’da yıllar içinde nasıl ilerlediğine bakın. 2013 Sekizinci, 2014 Yedinci, 2015 Beşinci, 2016, dördüncü, 2017 ikinci ve sonra 2018, tekerlekler düştüğü ve altıncı olduğu zaman.

Big Ramy doğru yönde eğilimliydi. Aslında, geçen yıl Vegas’a gelmiş olsaydı, muhtemelen bu yıl Olympia unvanını savunmak için Big Ramy’nin geri dönmesinden bahsediyorduk. Geçen yıl onun yılı olabilirdi. Ne oldu?

2018 Olympia’daki altıncı sırada yer alan Ramy, bir adım geri döndü ve kelimenin tam anlamıyla, karaktersiz sulara atladı. Big Ramy, ailesinin balıkçı teknesinde çalışmaya gitti (bu yüzden 2018 Olympia’da sudan bir balık gibi görünüyordu). Ayrıca, en sevdikleri vücut geliştiricilerinin arka planlarını sevenler için biraz eğlenceli bir gerçek… Bilmiyorsanız, Big Ramy’nin evli ve iki çocuğu var.

35 yaşındayken, Ramy’nin kafasının rekabetle ilgili olduğunu belirlemek zor. 2019’da bile rekabet etmedikten sonra, bir vücut geliştirme aşamasına geri adım atmak istemek için sürüşü ve motivasyonu için her şey olduğunu düşündüm. Aile işinde çalışmaya devam etmek ve partnerinin ve çocuklarının daha fazla olmasını isteyeceğini düşündüm. Ancak, bildiğiniz gibi, 2020’de her zamankinden daha iyi geri dönme sözü verdi. Şahsen Big Ramy’nin o Sandow’u kovalamaya devam etmek istiyorsa, içinde birkaç iyi yıl kaldığını düşünüyorum.

Bazen değişimin iyi bir şey olduğunu söylüyorlar
Ramy son zamanlarda etrafta atlıyor gibi görünüyor ve beni biraz endişelendiriyor. Daha önce de belirttiğim gibi, Ramy’nin Olympia’daki yerleşimleri her yıl iyileşmeye devam etti ve Kuveyt’teki oksijen spor salonunun başarısının nedeninin bir parçası olduğu görülüyordu. 2018’den Olympia’ya yerleştikten sonra Ramy, oksijen spor salonundan ayrıldı. Bunun gerçek nedenini bilmiyorum, ama bir hata yapıyormuş gibi hissediyorum.

Elbette, Arnold Classic Ohio’ya yaklaştıkça Ramy’nin son güncellemelerine bakmak iyi görünüyor, ancak kaç kez Big Ramy’nin fotoğraflarını birkaç hafta sonra gösterdik ve şovun etrafında döndüğünde değildi. İçinde olması gereken durumun yakınında herhangi bir yerde? Ramy büyük bir adam ve koşullandırmasını çivilediğinde, yanındaki diziye koyduğunuz herkesi yenebileceğine inanıyorum. Ama onu% 100 çivi görmedik. Ya çok büyük geliyor ve düz ve suludur ya da daha iyi şartlandırma ile daha küçük geliyor ama yine de dövüyor. Boyutunu koruyabilir ve koşullandırmasına çarpabilirse, ışıklar olurdu.

Ramy bu yıl kalabilir mi?
Sanırım şüphesiz Ramy bu yıl Olympia’ya hak kazanacak. Sanırım 2019’da hayranlarını yarışmadan hayal kırıklığına uğratıyor gibi hissediyor. Onun için tam bir yıl iyi miydi? Muhtemelen. Ama bu aynı zamanda diyet yapmaması ve nerede olduğunu görmediği bir yıldı. Vücudu bir yıl daha büyükken, bir şey değişti mi?

Kemerinin altında birkaç gösteri ile yıla girmek iyi bir fikir. Big Ramy daha sonra vücudunun diyete nasıl tepki verdiğini görebilir ve yıl geçtikçe gelişmeye devam edebilir. Bir şovu kazanıyor ve otomatik olarak Olympia’ya hak kazanıyor ya da puan alıyor olsun, kesinlikle bu yıl Vegas’ta Big Ramy’yi göreceğimizi düşünüyorum.

2020 Arnold Classic Ohio serisine bakarsanız, yığılmıştır. Yani… yığılmış! Cedric içeri girip kazanabilirdi, Bonac tipik Bonac şeklinde görünebilir ve Arnold tarafından elini kaldırabilir, Dexter herkesi uzaklaştırabilir ve Josh Lenartowicz gibi birine bile çamaşırlar listesine eklemek için başka bir Arnold klasiği kazanabilir Ya da Patrick Moore içeri girip şovu çalabilirdi. Eğer adı listede yer aldığından beri Roelly’yi sahnede görmeyi bekliyorsanız, o zamandan beri hem Arnold Classic Ohio’dan hem de Arnold Classic Avustralya’dan çekildi.

2020’de Big Ramy’nin bir Sandow ile uzaklaşması şansı var mı?
Vücut geliştirme sezonuna yeni başladığımız ve bu tür bir tahmin yapmak, iyi… pervasız. Ama ne zamandan beri fikrimi dile getirmek ve tahmin yapmakla güvenli bir rotayı alacağım?

Bir süredir Phil Heath’in Olympia’yı atlayacağını ve Athleticon için hazırlayacağını söylüyorum. Haklı mıyım? Göreceğiz. Ancak bu, Phil bu yıl yine Olympia’dan dışarı atarsa, Big Ramy gibi birinin içeri girmesi ve Sandow için savaşması için kapıyı açar. Ayrıca Shawn Rhoden’in bu yıl yarışabildiğini görmüyorum, bu da RA’dan başka bir tehditbenim yolum. Ancak, bu yıl olmayacak.

Şimdi ve Olympia arasında çok zaman var, bu da herkesin o zamanın ilerlemesi için de olduğu anlamına geliyor. Bu yıl sahnede hangi Ramy’yi göreceğiz? Kim bilir, ama patlamış mısırımı hazırladım.