Açılış Konferansı, 23 Haziran 2022’de Başlık IX’un 50. yıldönümü ile Kadın Sporlarında

adalete hitap ediyor, Yeni Kadın Sporları Konseyi (simgeler) açılış Konferansı, Ahern Hotel’de ücretsiz kabul ile halka açık olarak tutuluyor 28 Haziran 2022’ye kadar Las Vegas’ta.

Simgeler, tüm kadın sporlarında adalet için savunuculuk ön planında dünya standartlarında sporcular, ebeveynler ve çok çeşitli uzmanlar, doktorlar, avukatlar ve aktivistlerin hızla büyüyen bir taban kar amacı gütmeyen kuruluşudur. İkonlar Konferansı’nda yer alan 35 yüksek profilli konuşmacıdan biri, 12 kez All Amerikan ve dört kez Güneydoğu Konferansı (SEC) şampiyonu ve plak sahibi Riley Gaines. Mart ayında, Ulusal Collegiate Athletic Association (NCAA) şampiyonalarında 200 yarda serbest stil sırasında transseksüel yüzücü Lia Thomas ile beşinci sırada yer aldı. NCAA Thomas’a beşinci sırada yer aldı.

Gaines, “Bir transseksüel sporcuya karşı ilk elden yarıştım ve erkekler ve kadınlar arasındaki biyolojik farklılıkların açık olduğunu ve atletizmle ilgili olduğunda göz ardı edilemeyeceğini güvenle söyleyebilirim” diyor. “Biyolojik erkeklerin kadınlarla rekabet etmesine izin verilmeye devam ederse, adil rekabet ve kadın sporlarının bütünlüğü geçmişte kaldı.”

Gaines, daha önce hakim oldukları kadın spor alanlarında başlık, kupa, burs ve diğer övgüler kaybeden büyüyen bir kadın ve kız havuzu – Başlık IX tarafından onaylanan orijinal korumalar -. Ayrıca, Biden yönetim, “cinsiyet” ve “cinsiyet” ve “cinsiyet kimliğini” belirtmek için “cinsiyet” i yeniden tanımlayan yeni taslak politikalarla Başlık IX’ı elden geçirmeyi planladığını açıkladı.

Bu, fark edilmeyen büyüyen bir konudur, 18 eyalet biyolojik kadınlar için kadın sporlarını güvence altına almak ve kurtarmak için yasalar çıkarır. Bununla birlikte, NCAA şampiyonu ve ikonların kurucu ortağı Marshi Smith, NCAA gibi yönetim spor organlarının henüz kadın sporcular için adil ve koruyucu prosedürleri duyurmadığını söylüyor. Smith, Mart ayında NCAA Yönetim Kurulu’na gönderilen 47 sporcu ve antrenör tarafından imzalanan açık bir mektup yazdı, kadınların sesi var mı? – Yanıt olmadan.

Tam bir atletik burs alan ve Tucson, Arizona Üniversitesi’nden mezun olan Smith, “Takım arkadaşlarım ve ben üniversitemizin Onur Salonunda asılı duruyoruz” diyor. “Seslerimizin önemli olmadığı söylenmekten daha kötüsü, bu sezon yeni nesil kadın yüzücülerin fırsatlarını feda etmeyi seçtikten sonra NCAA’dan bir eylemle bile kabul edilmiyor. Tüm sporlardaki sporcuları, adalet için savunmak ve tüm yönetim spor organlarının temsil ettikleri kadınları dinlemelerini sağlamak için ikonlara katılmaya davet ediyoruz. ”

Bir Stanford All-American ve Pac-10 şampiyonu Kim Jones, bu yılın başlarında kadın kolej yüzmesinde bir transseksüel rakibine kendi kızının yenilgisinin tadını çıkardıktan sonra Smith’e ikonlar başlattı. Jones, “Daha önce güçlendirilmiş genç kadınların adil muamelelerinin önemli olmadığı söylendiği için güç ve güvenle kaybolduğunu gördüm” diyor. “Genç kadın sporcular gazlıya, utandıktan ve kadın olarak karşılaştıkları ayrımcılığa işaret ettikten sonra danışmanlık aramaları söylendiğinden dehşete düştüm.”

Egzersiz fizyolojisinde doktora ve Dünya Rugby uzmanı Dr. Ross Tucker, bu konuda birçok doktor ve bilim adamı da reddedilip susturuluyor. Öne çıkan ikonlar konuşmacısı Dr. Tucker, şimdiye kadar yapılan her uzunlamasına çalışmanın, testosteron supresyonunun gelişim sırasında testosteron tarafından oluşturulan biyolojik nitelikler üzerinde “minimal etkileri” olduğunu ortaya koyduğunu belirtiyor. “Erkek ve kadın biyolojisi farklıdır… Erkeklerin hız ve dayanıklılıkta% 10’dan güçte% 30’a ve özellikle üst vücutta% 50’ye kadar olan avantajları vardır. Araştırmalar, testosteron azaltıldıktan sonra bile bu farklılıkları yaratan biyolojinin devam ettiğini gösteriyor. ”

Başka bir ikon konuşmacısı olan Dr. Emma Hilton, Manchester Üniversitesi (İngiltere) PhD ve ödüllü gelişim biyoloğu, bir yetişkin olarak testosteronun azaltılmasının kadın sporcular için adalet yarattığına dair bilimsel kanıt olmadığını söylüyor. Hilton, “Çok sayıda bilimsel kanıt, bir erkek vücudu inşa edemeyeceğinizi gösteriyor” diyor. “Adalet, spor yarışmalarına anlam veren şeydir. Onsuz, kadın sporcular seviyesiz bir oyun alanında rekabet etmeye zorlanıyorlar, hatta kenarlardan zevk almaya zorlanıyorlar. ”

LGBTQ+ topluluğundan aktivistler, biyolojik erkeklerin ve kadınların bedensel gücü ve yetenekleri arasındaki açık tanımları da kabul ediyorlar. “Ne yaparsanız yapın bu erkek avantajını uzaklaştıramazsınız; Sporda bir sebepten dolayı kategorilerimiz var ve bu yüzden bu, ”diyor 18 Grand Slam single başlığı ve 31 Grand Slam Doubles başlığı da dahil olmak üzere uluslararası alanda bilinen bir LGBTQ+ haklar aktivisti ve çok şampiyon tenis oyuncusu Martina Navratilova. “Bennull