Ayarlanabilir dambıl, Matt Weik tarafından Nihai Ev Salonu Ekipmanı

Olabilir

Her zaman bir ev spor salonu istediyseniz, ancak bir tane inşa etmek için ekstra alan vermeyen bir evim olmadıysa, bu makaleyi oldukça ilginç bulabilirsiniz. Bu konuda bir şey yaptığınızda, tüm süslü makinelere ve ağırlık plakalarına ve üzerinde spor salonları logosu olan süslü dambıllara ihtiyacınız yoktur. Aslında, bence, ihtiyacınız olan tek şey evde bir dizi ayarlanabilir dambıl.

Zaten bir spor salonu üyeliğiniz varsa veya bir bütçeyle bir ev spor salonuna başlamak istiyorsanız, bir çift ayarlanabilir dambıl almakla yanlış gidemezsiniz. Spor salonu üyeliği olan, ancak spor salonuna gitmek için işten önce veya sonra zaman bulamayanlar için, bir dizi ayarlanabilir dambıl ile evde antrenmanınıza sığabilirsiniz. Yeni başlayanlarınız için, bu, günün herhangi bir saatinde kendi evinizin mahremiyetinde yapabileceğiniz için antrenmanlarınıza uymak için bir mazeret neden olmaz. Bence, bu iyi harcanan paradır – sadece kilonuzu ve kaslılığınızı kontrol etmek için değil, aynı zamanda sağlığınızı ve uzun ömürlülüğünüzü iyileştirmeye yardımcı olmak için.

Markalar
Önce markanın ne olduğunu umursamıyorum –bowflex, güç bloğu, xmark, Proform, Nordictrack, Bayou Fitness, Weider önemli değil. Tüm paranızı en iyi ayarlanabilir dambıl setine harcayabilir veya Dick’in Spor Malzemeleri veya Amazon’dan bir set satın alabilir ve onlardan aynı avantajları elde edebilirsiniz. Fiyatlandırma genellikle 150 $ civarında başlar ve oradan yükselir. Açıkçası set ne kadar ağır olursa, o kadar pahalı olacaklar. Kilo, gereken alan ve bir ağırlıktan diğerine geçiş ile kullanım kolaylığı açısından ihtiyaçlarınıza neyin uygun olduğuna karar vermek için dışarıdaki çeşitli markalarda biraz ödev yapın.

Uzay
Evinizde bir ton alana sahip değilseniz, ayarlanabilir dambıllar hemen hemen her yere sığacaktır. Bir dolapta, yerde, yatağın altında, bir odanın köşesinde, her yerde konuşuyoruz. Kabaca bir buçuk ayaktan bir buçuk ayağa bakmıyorsunuz. Onları giymek için bir stand satın alacak kadar ileri gidebilirsiniz. Birçok marka bunları ayrı satarken, bazıları paketlenmiş bir set olarak gelir – ancak bir tavır olması% 100 gerekli değildir.

Antrenmanlar söz konusu olduğunda, ihtiyacınız olan tek şey, evinizde hiçbir şeye çarpmadan her egzersizi gerçekleştirmek için yeterli alandır. Ayarlanabilir dambılları garaja veya dışarıda güzelse dışarıda bile çıkarabilirsiniz. Ve söz konusu olduğunda, harika bir egzersize uymak için istediğiniz herhangi bir yere – park, plaj, dağlar vb.

Neden denenmiş ve gerçek halter ve ağırlık plakaları üzerinde ayarlanabilir dambıl?
Buna gelince, uzay bir sorun ve ekstra ekipman olmadan kullanım kolaylığıdır. Bir halterle, genellikle plakaları saklamak için bir yere ve egzersizleri tamamlamak için etrafınızdaki ekstra oda ihtiyacınız vardır. Buna ek olarak, birçok insan halter ve ağırlık plakalarını tam potansiyellerine kullanmak için bir ağırlık tezgahı ve güç rafı satın almak zorunda kalır. Bu iyi olsa da, bu makale ev egzersizlerini tamamlamak (ve maliyet bilincine sahipken) en minimalist ayak izini arıyor.

Ayarlanabilir dambıllar paranız için daha fazla patlama sağlar. Elbette, bunların bir setiyle 315’e basmayacaksınız, ancak oldukları şey için iyidirler – tam bir vücut egzersizine girmek için birçok ağırlık ayarına sahip küçük bir ekipman parçası. Tam vücut egzersizlerinden bahsetmişken, ayarlanabilir dambıllar kullanılarak yapılabilecek tüm hareketlere bakalım.

Ayarlanabilir dambıllarla tüm kas gruplarına etkili bir şekilde vurabilir misiniz?
Kesinlikle! Ayarlanabilir dambıl, yine de spor salonunda kullanacağınız dambıllardan farklı değildir. Böylece, evinizden ayrılmadan tüm kas gruplarınıza etkili bir şekilde vurabilirsiniz. Çömelme, deadliftler, göğüs presleri, tek kol sıraları, pazı bukleleri, trisep uzantısı, omuz pres, baldır yükseltmeleri, karın krizi, eğik bükülmeler, adını siz koyun. Bu tek ekipman parçasının çok yönlülüğü yıllar boyunca temettü ödeyecek.

Egzersiz rutininiz, spor salonunda yapacağınız kesin (dambıl) rutini taklit edebilir, seyahat etmek zorunda kalmamaktan, ekipman paylaşmaktan, aylık spor salonu üyeliklerinden para tasarruf etmeniz, gazdan tasarruf etmenize gerek kalmadan zamandan tasarruf edebilir ve size izin verebilir. Biraz öz-bilinçliyseniz gizlilikte egzersiz yapmak.

Şahsen, ayarlanabilir dambılları yeterince tavsiye edemem. Onları fark koşullarında (çoğunlukla otel spor salonlarında) kullandım ve evimde zaten özel bir stüdyom olmasaydı, bunlara evin etrafında bir kalp atışına yatırım yapardım.

Ayarlanabilir dambıllarınız var mı yoksa onları almayı düşünüyor musunuz? Yorumlarda bize bildirin! Onları ve arkasındaki fikri seviyor musunuz? Yoksa bir spor salonunda direnç eğitimini asla tam olarak değiştiremeyeceklerini düşünüyor musunuz?