% 39 Kickboks Yaralanma Oranı 15 Yıllık NSAC Record İncelemesinde

Not – Aşağıdaki bulgular, yazarların KO/TKO ve sarsıntıların% 40’ının sona erdiğini belirten “önemli ölçüde yeterince bildirilmiyor” gibi görünen sarsıntıları hariç tutuyor. Muhtemelen bu maçların çoğunda. Başka bir deyişle, çalışma, KO/TKO’da biten nöbetlerden gelen olası beyin travmasına ek olarak kickboks nöbetlerinde bildirilen% 39 yaralanma oranı olduğunu buluyor.

_______________________________

Savaş sporlarına hitap eden mevcut güvenlik çalışmasında, profesyonel ve amatör kickboks kayıtları, rakipler için% 39 yaralanma oranını ortaya çıkaran incelenmiştir.

Bu ay Ortopedik Spor Tıbbı Dergisi’nde yayınlanan profesyonel ve amatör kickboks yarışmacılarının yaralanmaları başlıklı son çalışmada, yazarlar, profesyonel ve amatör kickboks yarışmaları sırasında yaşanan mücadele sonuçlarını ve yaralanmaları açıklayan verileri elde ettiler ve incelemişlerdir. Nevada Atletizm Komisyonu’nun resmi kayıtları.

Kayıtlar, 1000 yarışma başına savaşçı başına 390.1 yaralanma yaralanma oranı ortaya çıktı.

Veriler ayrıca, profesyonel savaşçıların amatörlere kıyasla yaralanma olasılığının 2,5 kat daha fazla olduğunu gösterdi.

Sıklıkla yaralanan anatomik bölgeler baş (%57.8) ve alt ekstremite (%26.1), en yaygın yaralanma türleri laserasyon (%70.6) ve kırık (%20.6) idi.

Tam çalışma burada bulunabilir – profesyonel ve amatör kickboks yarışmacılarının yaralanmaları

Bunu Paylaş:
Twitter
Facebook

Bunun gibi:
Yükleme gibi …

İlişkili

Çalışma – MMA kazananları çok daha fazla ortopedik yaralanmaya maruz kalıyor, çok daha fazla sarsıntı 29, 2021in “Güvenlik Çalışmaları”
Çalışma – Sarsıntı İncelenen MMA Bouts Haziran 2018’de “Güvenlik Çalışmaları”
Çalışma – Savaş spor antrenörlerinin% 6’sından azı, 14 Aralık 2021in “Güvenlik Çalışmaları” uygun sarsıntı bilgisi gösterdi