Bu sitenin savaş sporları korsan kararlarının arşivlenmiş durum özetlerine katkıda bulunan Cotto / Alvarez’in

korsanlığı için sipariş edilen 20.000 dolarlık hasar, geçen hafta ABD Bölge Mahkemesi, D. Oregon, Eugene Division tarafından yayınlandı. Cotto / Alvarez’in Endüstriyel Korsanlığı için 20.000 dolar.

Son durumda (Joe Hand Promotions, Inc. / Chavez) sanık, endüstriyel alt lisans ücretini ödemeden bir endüstriyel kuruluşta görüş başına boks programını sergiledi. Gider 4.200 $ olurdu. Bu koşullarda 20.000 dolarlık genel zararların keşfedilmesinde Bölge Hakimi Ann Aiken, nedenlerle uyumu sağladı:

Geleneksel yaklaşımı takiben mahkeme, sanıkların yasa dışı müdahalesinden kaynaklanan kayıpları ve gelirleri de ele almaktadır. Bu durumda, sanıklar tarafından elde edilen gelirlerin tam derecesini belirlemek imkansız olacaktır; Ancak davacı, sanıkların programa yasal olarak izin verme masraflarının 4.200 dolar olacağını göstermektedir. Pl. Mem. Supp. Varsayılan J. 13’te. Mahkeme, bu durumun koşullarının, her bir davalıya karşı 5.000 $ tutarında davacıların zarar talebini toplam 10.000 $ karşılığında vermeyi doğruladığını keşfetmektedir.

Müdahalenin kasıtlı olarak adanmış olup olmadığını belirlerken, mahkemeler normalde iyileştirilmiş zararlarla ilgili faktörlere uymayı düşünür: “Uzun bir süre boyunca tekrarlanan ihlaller; önemli parasal kazançlar; Davacı için önemli gerçek zararlar; sanıkların etkinliğin yayınlanması için pazarlama; sanıklar bir kapak ücreti alınan; Ya da yiyecek ve içecek için primleri şarj etmek. ” Joe Hand Promotions, Inc. / Gonzalez, 2015 ABD Dist. Lexis 14763, *12-13 (E.D. Cal. 2015).

Burada davacı, önceki ihlallerin kaydında hiçbir kanıt, sanıkların önemli kazançları veya bir teminat ücreti vermemektedir. Bununla birlikte, davacı, sanıkların programı ele geçirme yasadışı eyleminin davacının önemli zararları tetiklediğini tespit etmektedir. Pl. Mem. Supp. Varsayılan J., 13. Davacı, sanıkların programın bulunduğu yerlerde reklamı yaptıklarına dair kanıtlar sunmaktadır. Pl .’nin Aff. Eski. B de 13. Davacı, sanıkların içecek fiyatlarının yanı sıra gıdaların arttığını ve bu nedenle, sanıkların işleri artırması ve daha büyük bir kalabalığa ikna etmesi amaçlanan bir çıkarım yapılabilir. Pl .’nin Comp. ¶ 14.

Bu faktörleri göz önünde bulundurarak, sanıklar davacıları yasadışı bir şekilde müdahale etmek için olumlu bir eylemde bulunduğunun yanı sıra davacı 47 ABD’nin altında geliştirilmiş zararlar alma hakkına sahiptir. § 605 (e) (3) (c) (ii). Bununla birlikte, davacıların toplam 20.000 dolarlık iyileştirilmiş hasar talebini haklı çıkaran hiçbir neden göremiyorum. Mahkeme, sanıkların ve diğerlerinin gelecekte benzer eylemlerde bulunmalarını caydırmak için toplam 10.000 $ ‘lık bir zarar verilmesini keşfetmektedir. Buna göre, Mahkeme Ödülleri, 605 (e) (3) (c) (i) (ii) bölümünde verilen 10.000 $ ‘a ek olarak, her bir davalıya karşı toplam 10.000 $ karşılığında 5.000 $’ lık yasal zararları geliştirmiştir.

Bunu Paylaş:
Twitter
Facebook

Bunun gibi:
Yükleme gibi …

İlişkili

Cotto / Alvarezjune 26, 2018in “Korsanlık” ın Endüstriyel Korsanlığı için 10.000 dolarlık hasar verildi
Cotto / Alvarez’in Korsanlığı 49.825 $ ‘lık JudgementoctoCtoctoctoctoctoctoctoctoustoctoustoctoustoctoctoustoctoustoctoustoct
Cotto / Alvarezjan 30 Şubat 2020in “Korsan” ın Endüstriyel Korsanlığı için verilen 8.800 $ hasar