Unut’u unutun, Belfort NSAC kuralları uyarınca lisanslanabilir mi?

Vitor Belfort’un testosteron replasman tedavisinin şüpheli kullanımı, Nevada’da söylentisi gibi başlık atışı gerçekleşirse bir kez daha spot ışığında olacak. Belfort’a hiçbir zaman NSAC İcra Direktörü Keith Kizer ile belirtilen bir terapötik kullanım muafiyeti verilmedi. Bu, Nevada’da bir Sal almak için Belfort’un geçmesi gerekmesi şartıyla, iyi topraklanmış bir yorumdur.

Yukarıdakiler göz önüne alındığında, raporlar şimdi Belfort’un Las Vegas’ta savaşması istendiği takdirde sadece bir Sal için başvurmayacağı ortaya çıkıyor. (23 Ocak güncellemesi – Belfort şimdi gerçekten bir talep isteyeceğini doğruladı)

Belfort’un Sal için geçerli olup olmadığı NSAC rahatsız edici bir pozisyona yerleştirilir. NSAC kurallarına uyuyorsa, sadece zor bir satış değil, MMA silahsız bir savaşçının lisansını almak da Belfort için ulaşılamaz. Nedeni basittir, Salsız TRT NSAC kurallarını ihlal eder ve bu ihlalin bir lisansın ilk etapta reddedilmesini sağlar.

İşte yasal döküm:

NAC 467.850, Dünya Anti Doping Company’nin maddelerin listelenmesini yasaklamaktadır. WADA 2014 Yasaklı liste, hem rekabet dışı hem de rekabet dışı anabolik ajanları içerir. Rekabet dışı yasaklar, yassız maddelerin alınabileceği zaman olmadığı anlamına gelir. Bu, bir Sal yoktu, Belfort’un TRT tedavilerinin tümü, kucaklanan WADA standartlarının gözünde yasadışı doping anlamına gelir. NAC 467.850, onaylanmamış “uyuşturucu veya enjeksiyon… bir yarışma öncesinde veya sırasında” yasaklayan benzer bir dili benimser.

Sal başvurulmaması (veya alamaması), komisyonun Belfort’un TRT kullandığı anlayışını ortadan kaldırmaz. Bu konudaki medya spot ışığına ek olarak, Belfort’un TRT kullanımını savaşmak için başvurduğunda tazminatta açıklaması istenecektir. NAC 467.027, “lisans başvurusunu sağlamak için Belfort’a ihtiyaç duyuyor… lisansın verildiği takvim yılı boyunca bir laboratuvar tarafından gerçekleştirilen tıbbi testlerin orijinal veya onaylı bir kopyası”. Belfort’un rutin kan testlerine itiraf ettiği göz önüne alındığında, bu tür kayıtlar açıkça var.

Tazminat “resmi olarak” Belfort’un TRT kullanmasını öğrendikten sonra, bu durumu ele almak ve silahsız bir savaşçının lisansını sorun olup olmayacağını seçmek için gereksinimler.

NAC 467.082, tazminatın bir lisansı ne zaman reddedebileceğini tartışır. Gerekçeler, anti doping kurallarını içeren 467. Bölümün herhangi bir düzenlemesini ihlal etmeyi içerir. Özellikle tazminat, lisans sağlama yetkisine sahiptir, ancak bir Sal vermemek, ancak geçmiş NSAC onaylanmamış TRT kullanımına veya TRT’ye ihtiyaç duyan tıbbi duruma hitap etmek için çalışmayı bırakmamak tuhaf olacaktır. Bir lisans reddedilirse, kurallar bu durumu ele almak için zaman çizelgesinde gelişmiş bir zaman çizelgeye sahiptir. Kural 467.087, yeniden doldurma için bir yıllık bir bekleme süresi gerektirir.

Bir başka rahatsız edici unsur, başvurmamanın ya da bir başka rahatsız edici unsur, tazminatın savaşmak için tıbbi temizleme ile boğuşması gerektiğidir. Belfort’un durumunda, TRT’ye ihtiyaç duyan altta yatan tıbbi durumunun “ciddi sağlık ve sağlıklı yaşam sorunlarının yanı sıra ölüme de neden olabilecek bir şey olduğunu belirtti. Tedavi edilmezse sorunlar, büyük sorunlar yaşayabilirsiniz. “Vada’dan alıntı yapmak için:

Bu NSAC’ı bir köşede boyar. Eğer TRT’ye ihtiyacı varsa ve onsuz ‘ciddi sağlık ve sağlıklı yaşam sorunları’ tehlikesiyle karşı karşıya kalır. Bununla birlikte, önceki başarısız PED testi, NSAC’ın yasal testini karşılaması zor hale getirir. Eğer gerekmezse, tazminat önceden kullanımı ile uzlaşmalıdır. Bir yıl boyunca lisansını reddedebilir, bir sola verebilir veya Sal olmadan lisanslanmasını sağlayabilirler. Sonuç ne olursa olsun, eğer Belfort Nevada’da savaşmaya çalışıyorsa, NSAC şüpheli TRT durumunu ele almak zorunda kalacaktır. Yeni NSAC İcra Direktörü olarak görevi kim alırsa, bu sularda gezinirken becerilerini hızlı bir şekilde test edecektir.

———————————————————–

Bunu Paylaş:
Twitter
Facebook

Bunun gibi:
Yükleme gibi …

İlişkili

Nevadajan’da “Nevada Savaş Sporları Yasası” nda bir TRT muafiyeti için Vitor Belfort’un kanıtlaması gerekiyor
UFC 184 California bağlı mı? Vitor’un koşullu lisansı 24 Ekim 2014 tarihli yasal sorunlara neden olabilir
Belfort hipogonadizm muhtemelen “tekrarlayan kafa travmasına ikincil” 25 Şubat 2014in “TRT”