Hackney Yayınlarının ‘100 Hukuk Firmaları’ Listesinde

Spor Hukuku alanında lider olarak tanınan Goldstein & McClintock, Goldstein & McClintock, LLLP’yi spor hukukunda lider olan bir avuç hukuk firmasından biri olarak tanımladı. Yıllık “Bilmeniz Gereken Spor Hukuku Uygulamaları ile 100 Hukuk Firması” kadrosunda.

Portal, hukuk firmalarını başarıları için tanımanın yanı sıra, spor hukuku alanında deneyimli ve yetenekli hukuk müşavirine ihtiyaç duyanlar için bir kaynak görevi görür.

Goldstein & McClintock Collegiate & Profesyonel Uygulama Grubu, eski bir hukuk fakültesi dekanı ve spor dünyasında geniş pratik deneyime sahip bir avukat olan Robert “Dean” Clayton tarafından yönetiliyor. Clayton, hepsi ülkenin önde gelen spor hukuku firmaları arasında yer alan Littler Mendelson, Jackson Lewis ve Mintz Levin’de spor hukuku uygulamalarını başarıyla inşa etti. Ayrıca, Afro -Amerikan sahip olduğu bir spor medya şirketi olan Urban Edge Network, Inc. D/B/A HBCU League Pass Plus’a genel danışman olarak görev yapmaktadır.

Üniversite düzeyinde, firmanın avukatları NCAA kurallarının ihlal ettiği iddia edilen soruşturma yürüttü ve NCAA ihlalleri ve NCAA ihlalleri Temyiz Komitesi komitesi önünde üniversiteleri temsil etti. Üniversite ve üniversite müşterilerine, üniversite sporlarını düzenleyen giderek daha karmaşık düzenlemeler yoluyla NCAA ve NAIA kurallarına uyma ve rehberlik kurumlarına tavsiyelerde bulundular. Denetimler, sivil haklar incelemeleri, hükümet soruşturmaları, spor birliği sertifikasyon gereksinimleri ve NCAA amatörlük kuralları dahil olmak üzere, uyum sürecinin her aşamasında kolejleri ve üniversiteleri temsil eden Başlık IX ve sivil haklar yasalarında kurumlara danışmanlık yapan geniş deneyime sahiptirler.

Profesyonel düzeyde, avukatlar satın alımlar sırasında, kriz zamanlarında ve ortak ders konularında spor franchise’larını temsil etmişlerdir. Ayrıca, sayısız eyalet lisanslama ve spor sendikası sertifikasyon gereksinimleri de dahil olmak üzere mevcut düzenleyici ve uygulama ortamı hakkında acentelere ve spor ajanslarına danışmanlık yaptılar. Müşterilerini, bunun mümkün olmayan (veya tavsiye edilemediği) davadan uzak tutmaya çalışırken, avukatlar müşterileri adına iddiaları şiddetle savunur ve kovuştururlar.

Son zamanlarda yapılan katılımlar arasında, medya ile ilgili gelirler üzerindeki önemli davalarla bağlantılı olarak bir spor ligini temsil etmeyi, bir NBA franchise’ının satın alınması için personel ve finansal durum tespiti denetimi yapmak için potansiyel bir sahiplik grubu tarafından dahil edilmesi ve resmi olmayan alacaklıların resmi bir komitesini temsil etmesi yer almıştır. Başka bir spor liginin birincil sponsorunun iflası.

Holt Hackney, “Goldstein & McClintock gibi firmalar sahada öne çıkıyor ve dünyanın dört bir yanındaki yüz milyonlarca hayrana maliyet verimli bir şekilde mümkün olan en iyi ürünü sunan verimli bir spor endüstrisi oluşturmaktan ve sürdürmekten sorumlu” dedi. Yirmi yılı aşkın bir süredir spor hukuku yayınları yayınlayan Hackney Publications’ın kurucusu.

Bunu Paylaş:
Facebook
Twitter
E -posta