Matt Weik, BS, CSCS, CPT, CSN tarafından 8 Tiktok Tarifler

Tiktok, hem sağlık ve zindelik önerileri için en iyi kaynak hem de sağlıklı yaşam eğilimlerinin yanı sıra birçok lezzetli tarifin doğum yeri haline geldi-ateşli Cheeto Fried turşu gibi daha az sağlıklı seçeneklerden Kimchi gibi yeniden canlandırıcı besleyici standart yemeklere kadar.

Uzmanların çevrimiçi olarak kefil ettiği en iyi Tiktok tariflerinden birkaçına bir göz atalım:

1. Avokado Ekmeği

Avokado tostunun 2010’lardan günümüze yayılması, avokado ekmeği gibi farklı tarifleri içerecek şekilde geliştirilmiştir. Avokado ekmeği, her seferinde benzer sayıda görüş alan sosyal medya mesajlarında birkaç kez tartışılmıştır. Mesajlarda, insanlar tarifi istedi ve 1973 tarihli orijinal bir tarif önerildi. Aşağıdaki gibidir:

Bir kasede birkaç avokado

Bir fincan şeker ekleyin

Üç bütün yumurta ekleyin ve karıştırın

1 çay kaşığı kabartma tozunu ve iki bardak unları karıştırmak için bir karıştırma kabı daha kullanın

Her iki kaseden malzemeleri birleştirin

45 dakika boyunca 350 ° F’de pişirmek için fırını kullanın

2. Havuç Salatası

Soyulmuş havuç, limon suyu, zeytinyağı, pirinç sirkesi ve baharatları karıştırdığınızda ne elde edersiniz? Havuç salatası. Şubat 2022’de Tiktok kullanıcıları, önde gelen bir sebzeyi bu ferahlatıcı ele geçirdi. Bu tiktok gıda tüm saf malzemeleri kullanır.

Havuç, C vitaminlerinin yanı sıra B6’nın yanı sıra diyet lifi de dahil olmak üzere birincil bileşendir. Bu tarifi ona bir protein kaynağı ekleyerek çok daha bütünsel hale getirebilirsiniz.

3. Kimchi salatalıkları

Yaklaşık 25 milyon tarif manzarası ile insanlar bu Kore tarifinin ayrılmasıyla delirdi. Bununla birlikte, geleneksel Kimchi yemeğinin fermente sebzeleri kullanmadığı göz önüne alındığında, tarifin probiyotik faydaları hakkında çekinceler olabilir.

Bununla birlikte, temkinli incelemeden sonra, optimal miktarlarda antioksidan ve lifin yanı sıra, onları korkutmadan günlük sebzeler dozuna alerjisi olan insanlar için olağanüstü bir tarif olduğuna inanıyorlar.

4. Pals Salatası

Çocuklarınızın sağlıklı yiyeceklere sahip olmasını sağlamak için bir pop-kültür ikonunun kendisinin Tiktok tariflerini küratörlüğünden daha iyi bir yöntem. Jennifer Anniston tarifi buldu ve web dünyasını fırtına ile aldı. Popeye daha güçlü olmak için kullandığı için gençliğimiz sırasında ıspanak yemeyi kabul ettiğimizin yanı sıra tam olarak nasıl verdiğimizi unutmayın.

Bu sizin için ve aileniz için o anlardan biri. Anniston’un bu salataya 10 yıl boyunca düz bir set üzerinde yedikleri ve en iyi salata adını verdiği bildirildi. Tarif, salatalık, kırmızı soğan, bulgur, maydanoz, nane, antep fıstığı, nohut, beyaz, limon suyu, zeytinyağı ve biberden oluşur.

5. Muhallebi tostu

Bir Tiktok yıldızı, yaratılış yöntemindeki tekinsiz benzerlikten bu yana bu tarifi ‘kolay cheesecake taklit’ olarak adlandırıyor. Tiktok yemekleri olarak muhallebi tostu bugün hala Tiktok’tan 40 milyondan fazla manzara ile Clout alıyor.

Buna uymak tarifin bileşenleridir:

Bir yumurtayı çırpın ve bir çizgi akçaağaç şurubu ile birlikte 2-3tsp Yunan yoğurt ekleyin

Ekmeğin yüzeyinde bir göçük oluşturun ve yoğurt içine dökün

Geliştirilmiş lezzet için çikolata gibi topingler ekleyin

Renk bir altın ipucuna değişene kadar hava fritözünde veya fırını pişirin

6. Çevre dostu tanrıça salatası

Başlangıçta, bu salata Eylül 2021’de ortaya çıktı ve bugüne kadar, 31 milyondan fazla görüş kazandı ve aynı zamanda hashtag’ler hala farklı insanlar ona tökezlemeye devam ediyor.

Salata geliştiricisi, lahana ve salatalık yapan salatası yapan @Bakedbymelissa adlı bir hesaptır.

Pansuman için, diğer şeylerin yanı sıra arpacık, sarımsak, frenk soğanı, limon suyu, kaju fıstığı ve beslenme mayası kombinasyonu oluşturur. Uzmanlar, lif açısından zengin doğası ve zeytin ve fındıkların kalp-sağlıklı doğası nedeniyle bunun son derece büyük bir salata olduğuna inanıyor.

7. yaban mersini pişmiş yulaf

İçinde yaban mersini olan herhangi bir şey, insanların kaşlarını çattığı normal mülayim tatma besleyici yulaf için daha lezzetli bir yedek olmak zorundadır. Yulaf, harmanlanmış yaban mersini ile pişirilir, böylece yaratılan ve harika bir dişi olan herhangi bir kişi için en iyisi olan bir kek dokusu vardır. Bu nedenle, bu tiktok yemeklerindeki yulafın lifli iyiliğinden bir tatlılık ve bir yaban mersininin meyveli zenginliğiyle zevk alabilirsiniz.

8. “Sağlıklı ve Lezzetli Pizza Tarifi”

Pizza, tüm peynirlerin yanı sıra işlenmiş etlerin yanı sıra sık sık sağlıksız olarak kabul edilen bir yiyecek daha. Bununla birlikte, kendi pizza kabuğunuzu sıfırdan yaparsanız ve domates, ıspanak ve mantar (biberli veya sosis yerine) gibi daha sağlıklı soslar kullanırsanız, o zaman sizin için gerçekten harika olabilir! Ve kim harika bir pizzayı sevmiyor?